O Americas Army


Americas Army je first person shooter, který je plně vyvíjen a podporován americkou armádou - z toho vyplývá jeho naprostá jedinečnost a realismus. Americas Army (dále jen AA) je zcela zdarma a umožní vám vžít se do role běžného amerického vojáka, projít tréninkem, a možná si i získat respekt ostatních jako schopný velitel speciálních jednotek. Seznámíte se s všemi pěchotními zbraněmi, které momentálně americká armáda používá, a ať už si oblíbíte spolehlivou M16, modifikovatelnou M4, kulomet M249 nebo vražedně přesnou M24, vždy se budete spoléhat spíše na mozek než zběsilou akci.


O co tedy v AA jde? Především o realitu. Stejně jako ve skutečnosti budete jedním z členů týmu, budete mít své vlastní úkoly a velitele, popřípadě budete přímo tímto velitelem. AA se snaží o simulaci boje malých jednotek, a daří se mu to skvěle. Jednotka obsahuje vždy velitele, vojáky, zdravotníka a ve většině případů zbraňového specialistu. Vy se můžete stát jedním z nich - pokud dokážete, že na to máte. To je zajištěno systémem výcviků, které můžete podstoupit. Základní výcvik se zbraněmi je povinný. Ale můžete získat i kvalifikaci výsadkáře, v zdravotnickém testu prokázat znalosti z ošetřování raněných nebo prokázat trpělivost a přesnost v ostřelovačském tréninku. Tím Vám pak bude umožněno hrát tyto role při hře více hráčů.

Dejme příklad. Řekněme, že se chcete stát zdravotníkem a podpořit tým nejen kulkami ale sem tam nějakým obvazem. Projdete tedy úspěšně výcvikem pro zdravotníky, a složíte zkoušky. Připojíte se na nějaký server (dejme tomu ve Velké Británii) a zažádáte si o post týmového zdravotníka. Ten je Vám udělen. Nic Vás ale nenutí se jako zdravotník chovat - ale proč bysme to tedy dělali, když ne proto abychom mohli pomoct? Takže, držíte se trochu zpátky, protože mrtvý zdravotník = neužitečný zdravotník, například kryjete záda svým spoluhráčům... když se ale kamarádi snaží dostat přes velké otevřené prostranství, odněkud se ozve ohlušující rachot - nepřátelské trasírky vám začnou hvízdat kolem uší a celý tým okamžitě zalehává, pár jich je zraněno, jeden bezvládně leží kousek od vás... teč nastává Vaše chvíle. Protože jste šli jako poslední, jste relativně v bezpečí. Hodíte proto dýmovnice, aby jste skryli kamarády v mlze, a ti se s povděkem odplazí zpátky. Vy je zatím kryjete krycí palbou. Když už jsou všichni v bezpečí, slyšíte zdálky volání "MEDIC!". Jednomu z vašich se podařilo dostat na druhou stranu, je ale zle poraněn a je vám jasné, že bez vaší pomoci vykrvácí. Proto poprosíte kamárády o další dýmovnice, oni vám je tam rádi hodí - vždyť já na bráchu, brácha na mě. Pod krytem dýmu přeběhnete na druhou stranu, trochu vás vyděsí když kolem zahvízdají zbloudilé kulky... Na druhé straně ošetříte kamaráda, a protože teč držíte obě strany náměstí, skřípnete toho kulometčíka do kleští a nedáte mu jedinou šanci na přežití. Ano, tak vypadá život v Americas Army.

Americas Army je naprosto pro každého. Pokud tedy máte aspoň trochu týmového ducha a nebojíte se občas nasadit svůj virtuální život pro své kamarády, stáhněte si hru a dejte se do toho!

Více se dočtete na naší wikipedii

DarkTatka