FAQ

Co to je Americas army?
Americas Army (AA) je čistě multiplayerová hra, kterou vytvořila U.S.Army pro rekrutační účely. Není zatížena žádnými poplatky a nabízí jedinečně realistický herní zážitek díky dohledu expertů z US Army. Ta dokonce využívá upravenou verzi pro regulérní trénink. Dalo by se také říct, že AA je oříznutou verzí armádního výcvikového programu s jedinečnou hratelností.

Co AA nabízí?
Americas Army nabízí podobně reálný zážitek jako Operace flashpoint, ale více zaměřený na CQB (Close Quarters Battles, bitvy na krátkou vzdálenost). Souboje jsou díky reálnosti někdy spíše šachovou partií, kde vyhrává ten obratnější a vynalézavější. Od verze 2.7 jsou dokonce k dispozici COOP mapy s boty, kteří mají vcelku obstojnou umělou inteligenci.

Kdo hraje AA?
Americas Army je hrou pro každého s dostatečnou trpělivostí pro stáhnutí necelých 3GB souborů. AA hrají převážně studenti (mají na to dostatek času) ale díky tomu, že často nerozhoduje rychlost střelby a míření, ale dobrá taktika, často ji hrají i lidé starší. Je zvláštní, že na rozdíl od CS či jiných her se téměř nevyskytují 13ti letí cheatující fracci.

Jak je na tom AA s anticheatem?
AA je jedna z nejlépe zabezpečených her. Cheatera potkáte přibližně jednou za měsíc. Maximálně a jen na chvilku.

Jak si AA zahrát?
Stačí na oficiálních stránkách stáhnout installer z jednoho z mnoha mirrorů. Poté si musíte vytvořit účet – ten je samozřejmě přenosný a můžete z něj hrát z jakéhokoli počítače. Poté musíte podstoupit základní trénink (jakýsi tutoriál) a pak už se vrhnout do hry. Novinkou je Quick Start, kterým se dostanete rovnou do hry bez vytváření účtu, ale pouze na vyhrazené servery. Nedoporučuje se ale, na těchto je větší výskyt teamkillerů z důvodu anonymity.

Panebože, tolik tréninků?
Ne, opravdu je nemusíte dělat všechny :). K hraní vám stačí Basic training. Další důležitý trénink je parašutistický. Ten vám otevře nové (dle mého názoru nijak zajimavé) mapy.

Jak se připojit do hry?
Do hry se připojuje buď přes AA Browser nebo Gamespy browser. Který z nich budeš používat si zvolíš v nastevení (záložka Game). AA browser je pomalejší a ne vždy funguje na 100% ale umožňuje servery třídit dle dalších kritérií jako např. průměrný honor apod. Gamespy je rychlejší a takovéto funkce postrádá, ale za to funguje vždy. Základní hodnota je AA Browser. Dále se můžeš připojit přes záložku Deployment, která řadí mapy dle jednotek které na nich hráč reprezentuje.

Za koho budu hrát? Za teroristy nebo US Army?
V AA nikdy nemůžete hrát za „ty zlé hochy“. Vždy hrajete za US Army. Je to naprosto ojedinělý koncept. Pokud budete hrát s kamarádem proti sobě, oba dva budete sami sebe vidět jako americké vojáky a toho druhého jako nepřítele. Koncept je to nezvyklý, ale po delším hraní si na něj zvyknete a nebudete si umět představit AA bez něj.

Co to je Honor?
Honor je způsob jakým se v AA odlišují hráči více a méně zkušení. Nováček začíná na honoru 10 a může se vypracovat na honor 100 po zhruba 3letém intenzivním hraní. Významné honory jsou:
9 – můžete se začít připojovat na servery. S honorem nižším než 9 můžete pouze na tzv. Retraining Servery.
15 – můžete začít hrát za Special Forces.
25 – volný přístup na všechny servery. Některé servery bývají uzamčeny pro honory 25 a níž.

Jak získat Honor?
Honor se získává vyhráním mise, Leader bonusy, léčení a konečně i zabíjením nepřítele. Z toho je asi nejlukrativněší vyhrávání (přibližně 100 za kolo), poté Leader bonusy (10 za každého přeživšího podřízeného), léčení spolubojovníků (25 per heal) a nakonec nejzábavnější část (killování :) ) s odměnou 10 za zabití.
Z toho vyplývá, že nejlepšími mapami na získávání Honoru jsou rychlé mapy dokončované většinou objectivem a ne vybitím jedné strany. Ideální jsou Hospital a Dusk.

Jak se Honor ztrácí?
Opět dle velikostí postihů:
Zabití spolubojovníka (tzv. TeamKill) – dle času v kole a vzdálenosti a velikosti daného damage – až 500
Zranění – do 100
Úmrtí – 10
Za TK a TA (TeamAttack) se vám odečítá z vašeho celkového skóre. Za úmrtí se vám odečítá pouze z části která reprezentuje kill – tzn pokud máte 100 objectives, 20 za zabíjení a -50 za úmrtí, ja vaše skóre 100.

Jak můžu hrát za Special Forces?
Special Forces(SF) jsou elita. Pro to abyste mohl hrát za jejich třídu, musíte podstoupit odpovídající trénink, skládající se z testu a praktické části. Dále musíte mít honor víc jak 15.

Jak si můžu modifikovat svou zbraň?
Můžete mít až 5 různých „kitů“ které si můžete nastavit před každou misí za SF. Dělá se to v nastavení účtu. Vyberete si „kit“ který budete modifikovat a pak ho změníte. Pak další a pak další... bohužel si je nemůžete pojmenovat. Poté v průběhu hry jděte do nastavení pozic v týmu (F2) a vpravo dole si vyberte svůj kit.