ESL Euro League Season III

Zítřejšími zápasy nám oficiálně začíná ESL Euro League s pořadovým číslem tři. Spolu s warmem jsme se rozhodli vydat článek, ve kterém Vám přiblížíme nadcházející sezonu, některé týmy a v neposlední řadě rozhovory s českými týmy.

Nejprve se podíváme na rozlosování jednotlivých skupin, mapy na kterých se bude bojovat o titul a poté přiblížíme některé týmy. Stejně jako v druhé sezoně se bude bojovat na dvou frontách. První s názvem Premier Div Groupstage, ve které najdeme 14 vybraných týmů rozdělených do dvou skupin a druhá s názvem 1. Division Groupstage, kde se nachází zbylé přihlášené týmy, které byly rozlosování do 4 skupin. Z každé skupiny postupují pouze 2 týmy, a proto boje budou opravdu tuhé a každá chybička, malé zaváhání bude nelítostně potrestáno. Pojďme se tedy podívat, jak jednotlivé skupiny vypadají.


Skupina A: Skupina B:
 
Senatus PopulusQue Romanus Utopia
Team Ignite The Urban Legends
SnowBall Crashers Team Exit
OuT ENVISION
Debil Gaming Mortiferus
The Knights of the Round Table Magnetic eSports
Certified Drama Queens German Military AssociationSkupina A: Skupina B:
 
Paras A-ryhmä Portuguese Rangers
Sanity. Endpoint
Team rage Frag Inc. Germany
Undisputed Clan Poland Just Nos
Clockwork AA war Team
Central Italy Army Unknown Czech Clan
Belgian Special Gameforces doG.Soldiers
75 Pulk Piechoty Czech Soldiers Clan - WSSkupina C: Skupina D:
 
Julmat Norppa Eläimet Black Dragon Clan
Team Epic Failure Team Black
Version 3 EU 4th Reconnaissance Platoon
Easy Company Hungarian Delta Force
oO The ImpeRial Team 1st Squad.
TURKISH SPECIAL FORCE Team hypnosis
Union Des Soldats Francophones Shabby Team
Jigglypuff style Prime Team V2Maplist:

week 1 (21st July): SF Hospital

week 2 (28th July): Dusk

week 3 (4th August): SF Village

week 4 (11th August): Border

week 5 (18th August): Weapons Cache

week 6 (25th August): SF Oasis

week 7 (1st September): Mout McKenna

quarter (8th September): Insurgent Camp (1st division only)

semi (15th September): Pipeline

final (22nd September): Urban Assault

Overtime in the playoffs: 2x2 rounds SF Sandstorm

Máme tedy základní info o ESL a můžeme si přiblížit některé týmy. Z Premier Division si představíme 5 týmů a poté z 1st Divison 3 týmy. Pojďme se tedy podívat, co zde máme.

Team Ignite (Premier Division)

Tento tým je většinou evropské komunity považován za nejlepší tým současnosti. Donedávna vystupoval pod vlajkou multiklanu Epsilon eSports. Po vystoupení z jednoho z nejúspěšnějších multiklanů v Evropě museli nuceně opustili tým Killabee s Cloudem a nahradili je velmi kvalitní hráči Sickmatik s dbs. Oba tito hráči mají velké zkušenosti z týmů jako Fraternity, Team Complex, Fifth aVenue nebo IceNine. Team Ignite zatím vyhrál vše, co mohl. V Evropě ještě nenašel tým, schopný zastavit jejich spanilou jízdu. Porážku utrpěli jenom jednou, a to proti Schuttersgilde der Pilsdrinkers v CAL Invite.

Úspěchy:
1. místo – TWL SteelSeries EU Tournament 2008
1. místo – ESL Premier Division II. sezóna 2008
1. místo – UEESA Epsilon Cup 2008 (1500€)
1. místo – CAL Invite Divize 2. sezóna

Sestava: caesiuM, dbs, element, kikkoman, paris, revelinio, sickmatic

Senatus PopulusQue Romanus (Premier Division)

Momentálně bojuje SPQR s klanem SHOGUN o polské prvenství. Jejich hra je stavěná hlavně na obrovských zkušenostech a dlouhodobé sehranosti. V minulé ESL lize padli po tuhém boji ve finále s již zmiňovaným týmem Epsilon eSports na mapě Weapons Cache SE 6:4. Do týmu se právě vrátil hráč Nulum po dvouměsíčním hostování v evropské sekci týmu IceNine. Vystřídal hráče Poteya, který přešel do polského týmu tempus moriendi. Pro tým SPQR je to jistě přínos vzhledem k tomu, že Nulum je považován za jednoho z nejlepších CQB hráčů Evropy. I když byli vyřazeni v nedávném UEESA Cupu, je to stále polský mistr a určitě má sílu, kterou neradno pokoušet!

Úspěchy:
1. místo – Puchar Polski ESL III
1. místo – CAL Main Divize 2. sezóna
3. místo – FragOut.pl LAN Party
1. místo – Mistrovství ESL.pl v America’s Army

Sestava: PuN, Lolek, Juzek, fisheer, Nulum

German Millitary Association (Premier Division)

Čistě německý velmi úspěšný tým, který již od svých počátků velmi dobře reprezentuje Německo. Tým, který za poslední 2 měsíce zaváhal jen jednou, a to s Epsilon eSports v UEESA Cupu, kde si [GMA] zaslouženě vydělali 500 Euro. Příchod hráče snooka jistě přispěl na posledních výsledcích tohoto týmu. Neměli bychom opomenout také na hráče Risk a West. Mají šanci postoupit ze skupiny.

Úspěchy:
3. místo - UEESA Cup
2. místo - ESL Champ2Day Cup
3. místo - CAL Open Summer 2006
1. místo - Giga Liga Summer Season
2. místo - ESL Objective 6on6 Spring Cup

Sestava: Zgoni, snooka, BR!xXx, We$t, LeOn, J@mes Ryan, BarBar, Risk, showii, Terrorlord, Moto

ENVISION (Premier Division)

Tento týn je poskládaný většinou z hráčů bývalých evropských IceNine. Jejich neúplnou sestavu vyplňují hráči FleX, gizmo_o a jediný český hráč v týmu, funka. Mají mnoho zkušeností a spolu se sehraností si budou klást velké ambice. Uvidíme, jak se jim bude dařit v nynější konkurenci.

Úspěchy:
2. místo - CAL Invite Season 3

Sestava: adoN1s, zaQ, gizmo_o, FleX, funka, Nick a Raizor

Team Exit (Premier Division)

Jistě nejúspěšnější český tým, který má velké ambice. Účast v Premier divizi si tým vysloužil druhým místem v minulé ESL 1. divizi. Tým zatím nemá mnoho úspěchů, avšak věřme, že se Teamu Exit opět povede přesvědčit ostatní týmy, že je čeho se bát! Je to však jeden z těch méně zkušených týmů a nemůžeme se tak divit, že první sezóna v Premier divizi nebude taková, jakou by si ji pravděpodobně všichni češi představovali. Můžeme jim alespoň držet palce!

Úspěchy:
2. místo - ESL 1. Divize Sezóna II
2. místo - HTGN Season 2006

Sestava: wefa, De!v!d, filKa, waRm, G-Father, c!doo, EnjoyStick

Undisputed Clan Poland (First Division)

Tento poslký tým dříve vystupoval pod jménem Team DFX. Je to velmi kvalitní tým, který je podle webového portálu eSportday.pl považován za TOP 8.-10. Polska. Probojovali se do finále CAL Open Season 6, kde nastoupí proti týmu Portuguese Rangers. Jsou horkými kandidáty na vítězství právě probíhající ligy.

Úspěchy:
1. místo - NOOP ESL cup

Sestava: Danio, mag1k, Markos, Polish_Guru, requiem, Simply, Snax, spartan, Swiety, SzoGun

Endpoint (First Division)

Nový ambiciózní klan, složený z poměrně zkušených hráčů. Hráči mají zkušenosti z klanů Utopia eSports, perfectGaming a eclecticMinded. Vzhledem k tomu, že Fifth aVenue se neúčastní této ligy, přidal se do tohoto týmu také hráč icaz. Měli by potvrdit roli favorita skupiny a postoupit z prvního místa.

Sestava: Nintendo, loefah, Swift, z3ko, Fido, Ardiat1c, icaz

Team Black (First Division)

Další nový tým, založeným hráči xsd a Syzegy. Oba tito hráči hráli na vysoké úrovni. Hájili vlajky týmů Enervate Gaming a Teamu Eureka. Mají také několik hráčů z dřívé velmi známého klanu Fire Team Charlie. Přidal se k nim pro tuto ligu také hráč týmu Fifth aVenue, taji. Jejich sestava oplývá několika velkými jmény a proto mají šanci probojovat se daleko.

Sestava: Syzegy, ds, riot, uninvited, jonathan, Junkz, klax, maniek, MousE, vaR, taji

Popsali jsme si tedy orientačně 8 vybraných týmů a na závěr připojíme rozhovory s českými týmy v ESL.

Za tým UCC: Topis

Co Vás přimělo zúčastnit se právě probíhající 3. ESL ligy?
Jelikož jsme přes prázdniny nehráli mnoho zápasů, tak to berem spíše jako oživení, aby se něco dělo. Spousta lidí je na dovolené, proto si nedáváme ani příliš vysoké cíle.
Jste spokojeni s rozlosováním skupiny? Jaké vidíte Vaše šance postupu do Play-Off?
Myslím si, že za normálních okolností bychom měli hratelnou skupinu, ale předpokládám, že budeme mít problém se sejít na některé zápasy, natož na treninky, proto v postup do play-off příliš nevěřím.
Koho považujete za Vašeho klíčového hráče? Proč?
Nemáme přímo klíčového hráče. Každý kdo u nás hraje má svou kvalitu, ale pokud bych měl vybrat nejklíčovějšího, tak to bude asi Fíďa, který může hrát každou mapu na slušné úrovni a má opravdu slušný skill. Ale myslím si, že důležitý bude celý team. Co jsem slyšel, tak Krutil z "nováčků" hraje výborně, takže jsem na něj zvědav, co předvede:)
Jak vidíte šance ostatních českých týmů?
Dostali jsme do skupiny další 2 český teamy, takže myslím, že jeden z nás by se do play-off mohl dostat. Tipuju Team doG, ale nevím, jak jsou na tom s prázdninama. Jak už jsem řekl, my jsme se přihlásili spíše pro oživení prázdnin, aby se něco dělo. V invite je pouze team exit a uvidíme, ale určitě by bylo pěkné, kdyby se dostal dále.
Jaké 2 týmy se podle Vás probojují do finále jak v Open tak v Invite?
Tak to je hodně těžká otázka, jelikož nevím jak jsou na tom teamy, co se týče prázdin, kdo to bude hrát v plné síle a kdo jako my spíše pro oživení. Ale zkusim si tipnout. V Open to vidím na Endpoint a proti němu asi V3. V Invite SPQR a Team Ignite, ale věřil bych klukům z GMA. Uvidíme :)

Za tým CSC: Maty

Co Vás přimělo zúčastnit se právě probíhající 3. ESL ligy?
WSka jsem k tomu přiměl já, a to z důvodu abychom si poměřili síly s ostatními EU klany a ukázali jak hrají Warriors of Sin.
Jste spokojeni s rozlosováním skupiny? Jaké vidíte Vaše šance postupu do Play-Off?
Tak přijde mi škoda, že v EU lize jsme spolu ve skupině 3 české týmy, ale jinak jsem více méně spokojený.
Jak vidím naši šanci na postup ? No začli jsme teď docela dost scrimovat a snažíme se samozřejmě předvést to nejlepší, ale zároveň konkurence je silná. Rozhodně jsme odhodláni dojít co nejdál a toho se budem držet zuby nehty.
Koho považujete za Vašeho klíčového hráče? Proč?
Popravdě musím říci, že se všichni hodně zlepšují a snaží, takže bych řekl, že každý přispívá k úspěchu celého týmu. Pokud bych měl někoho přeci jen zvolit, tak asi JFK. Má spoustu zkušeností a dokáže nemožné :D
Jak vidíte šance ostatních českých týmů?
Co se OPEN týče, tak vážně nevím jak se situace bude vyvíjet. DOG i UCC jsou poměrně vyrovnané klany, ale když s těmito týmy scrimujem je to různé, jednou oni jednou my, čili dost vyrovnané a stejně tomu bylo i na CZ/SK lize. Řekl bych, že bude hrát hodně roli jak kdo natrénuje + štěstí.
Co se INVITE týče samozřejmě doufám že nás exiti budou reprezentovat jak nejlépe dovedou a řekl bych že mají na to aby byli hodně vidět.
Jaké 2 týmy se podle Vás probojují do finále jak v Open tak v Invite?
Podle mě bude opravdu záležet na přípravě týmů, takže se to může vyvíjet jakkoliv, ale pokud bych měl přeci jen říci tak v OPEN tipuji Endpoint a Team Sanity. V INVITE tipuji Team Ignite a Utopii, ale řekl bych že i Exiti mají dobře našlápnuto. Nechme se překvapit.

Za tým doG: LAHVA

Co Vás přimělo zúčastnit se právě probíhající 3. ESL ligy?
Snažíme se hrát kvalitní ligy a různé turnaje. ESL byla jasná volba, s kterou jsme již počítali nějakou tu dobu dopředu. Doufáme že se nám podaří zviditelnit, aby s námi ostatní klany tak trochu počítali a vědělo se o nás.
Jste spokojeni s rozlosováním skupiny? Jaké vidíte Vaše šance postupu do Play-Off?
No, spokojeni, myslime si že k rozlosování nemá cenu si nějak stěžovat, ve všech skupinách jsou kvalitní teamy. Jediné, co je mi tak trochu divné, že naskládali jediné tři české teamy do jedné skupiny.
Co se týče postupu do play-off, shledali bychom úspěchem postup ze skupiny. V další postup už ani moc nedoufáme, ale určitě budeme bojovat.
Koho považujete za Vašeho klíčového hráče? Proč?
Rozhodně nestavíme team na jednom hráči. Podle mě máme komplexní team, kde není problém během chvíle někoho nahradit, aniž by to bylo nějak znatelně znát na předvedené hře.
Jedna z našich opor je rozhodně Flame, který má nejednu zkušenost a když hraje, hned je všechno o trochu snažší. Rozhodně bychom ale našli v teamu další hráče, kteří dokážou odvést perfektní výkon.
Jak vidíte šance ostatních českých týmů?
Teoretickou šanci na postup ze skupiny má každý, dostat se dál by už bylo velké překvapení.
Jaké 2 týmy se podle Vás probojují do finále?
GMA a Team Ignite v Invite. V Open jsme se po společné poradě shodli na v3 a Just Nos. Ale odhadovat úplně takhle před začátkem ligy je dost troufalé.

Za tým exit: warm

Co Vás přimělo zúčastnit se právě probíhající 3. ESL ligy?
Bylo nám řečeno, že bychom měli být, díky minulému úspěchu (2. místo v 1. divizi), zařazeni mezi 14 nejlepších týmů. Ze začátku se však zdálo, že kvůli pravidlu, které se polské a portugalské komunitě zdálo jako nesmyslné, se nezúčastní žádné polské ani portugalské týmy. Proto jsme nebyli přesvědčeni, zda-li bychom se měli do ligy přihlásit. Po zrušení tohoto, dle mého názoru zbytečného pravidla, jsme neměli žádné výtky a mohli jsme se s klidem přihlásit. Navíc ESL komunita je největší e-komunita v Evropě a myslím, že je v zájmu všech, aby se AA dostávala stále na vyšší a vyšší úroveň. K tomu je však nutná účast na turnajích, ligách a všech podobných akcích týkajících se AA hráčů!
Jste spokojeni s rozlosováním skupiny? Jaké vidíte Vaše šance postupu do Play-Off?
Mohu promluvit za celý tým, když řeknu, že se skupinou jsme plně spokojeni. Nemáme tu žádného favorita na vítězství ligy a to nám dává větší šance na postup do play-off. Očekáváme však velká trápení s týmy ENVISION, German Military Association a v neposlední řadě také s týmem, který v poslední době zaznamenává velké úspěchy, Utopia eSports.
Naše šance na play-off vidím mizivě. Postupují dva týmy, což pro nás znamená, že můžeme maximálně jednou prohrát nebo remizovat. Tedy alespoň pokud papírově silnější soupeři neprohrají s papírově slabšími. Doufám, že to bude tuhý boj a Team Exit ukáže, že patří mezi elitu evropské scény.
Koho považujete za Vašeho klíčového hráče? Proč?
Naším klíčovým hráčem je dle mého názoru wefa, jenž nás v poslední době při zápasech také vede. Je to kvalitní hráč se všemi schopnostmi, které se od něj očekávají. Nevidím zde nikoho jiného, kdo by mohl být v momentální době číslo jedna Teamu Exit. Třeba se časem najde někdo jiný, kdo by jej mohl předběhnout. Byla by to však dlouhá cesta, dohnat skill jednoho z nejlepších, ne-li nejlepšího českého hráče.
Jak vidíte šance ostatních českých týmů?
Vzhledem k tomu, že systém ESL nemá losovací systém, který by oddělil kromě nejlepších týmů také stejnonárodnostní týmy, ocitly se všechny naše šance postupu do play-off v 1. divizi v jedné skupině. Problémy jim jistě budou dělat zejména týmy Just Nos, Endpoint a Portuuguese Rangers. Všechny tyto týmy předčí ty naše minimálně ve zkušenostech.Vím však, že český lev dokáže divy a tipuji alespoň jeden tým jako postupujícího do play-off. Nevím však, kdo to bude. Přeji však všem týmům mnoho zábavy a postup do play-off.
Jaké 2 týmy se podle Vás probojují do finále jak v Open tak v Invite?
V 1. divizi vidím Undisputed Clan Poland a Team Black. Pokud se však nějakému českému týmu povede probojovat se do play-off, věřím, že budou natolik motivováni, že se do finále nějak prokousají.
Naopak v Premier divizi není jisté nic, až na Team Ignite. Tento tým je zkušený natolik, že si v pořadí, již druhé vítězství pravděpodobně nenechá ujít. Jako protějšek se jim mohou postavit týmy Senatus PopulusQue Romanus, Shift-6, GMA, avšak víra umírá poslední, a proto v hloubi srdce doufám, že mezi finalisty se objeví také jediný český tým v Premier divizi, Team Exit!

Máme za námi poměrně obsáhlý článek, který možná méně informovaným lidem přinese cenné informace a přinejmenším doufáme, že článek nikoho nepohorší. Enjoy :)

Pěknej článek wefo,jinak

Pěknej článek wefo,jinak gl všem

děkuji :)

Děkuji :) Ale za svojí práci a pomoc si zaslouží ocenění také warm..

dobrá práce - pěknej

dobrá práce - pěknej článek (btw už je to unique esports, ne shift six ale je to jedno) :P

done.. opraveno

done.. opraveno

unique

když jsem psal ten rozhovor tak jste byli ještě shiftaci

envision

tak už jste zase envision ... seru vám an to věčné přejmenovávání :D pořád vás opravovat nebudu -.-