New season in CAL, - Team Exit - v CAL Main

New season called Cyber Amateur League has yesterday begun by dividing the participating teams into competition groups. This league is well known, so there is no need for introducing. -Team Exit- will naturally participate and this team has been chosen into CAL Main division for the first time in it's history! Another 15 teams will be competing along with us there. Eight best teams were placed into CAL Invite part of competition and the rest will fight each other in CAL Open part of competition. After many seasons CAL came up with change in playing time. It's changed from Wednesday to Thursday 20:30. This change in playing time is 'cos of FGL League, which is coming to start soon too.

CAL Main is divided into two divisions with eight teams in each. In the following scheme are all teams assigned independent of positions in divisions:

Včera rozdělením do skupin odstartovala nová sezóna Cyber Amateur League. Tuto ligu, zná asi každý, tak ji netřeba představovat. - Team Exit - se samozřejme zůčastní, a poprvé v jeho historii byl vybrán do CAL Main divize. Spolu s námi zde bude soupeřit dalších 15 týmů. 8 nejlepších týmů bylo umístěno do CAL Invite a zbylé týmy se poperou v CAL Open. Po několika sezónách přistoupilo CAL na změnu hracího dne, který se ze středy přesouvá na čtvrtek 20:30. K této změně dochází kvůli lize FGL, která by také brzo měla odstartovat.

CAL Main je rozdělena na dvě menší divize po osmi týmech. V tabulce jsou uvedeny všechny týmy v CAL Main nezávisle na divizi.

- Team Exit - Debil Gaming
The Knights of the Round Table Bear Force CT Unit
Destiny Phoenix Rising
Team Artifice we Ain`t no Clan
Portuguese Warriors -116th- Stonewall Brigade
SnowBall Crashers mEMENTO mORI
-Prime^Team- Utopia
W!thout Pa!n New Generation


Another czech team will participate CAL along with us and that team is Unknown Czech Clan (.UCC.) which is going to play CAL Open part of division. I belive in their success and in many victories on their side. I hope that we will be going well too and maybe we will fight fair place in this competition. Good luck and have fun to everyone!

Spolu s námi se CAL účastní ještě jeden český tým a to sice Unknown Czech Clan (.UCC.), který hraje v divizi CAL Open. Věřím, že se mu bude dařit a urve na svoji stranu co nejvíc vítězství. Doufám, že i nám se bude dařit a nějaký ten bodík si snad urveme.

GL & HF všem týmům.

Parádní

Parádní příspěvek...gj.Snad už si také brzo zahraju match.

thx, pokusime se ukazat ze

thx, pokusime se ukazat ze cesi nejsou jenom lumky:))
vy to taky muzete zkusit:P

jj

však jinak by jsem tam nebyli ne ? :D

NJ Motaku

moc pekny preklad, a hlavne cumim jaky si rychlik :)

Jj dík. Pohoda. :)

Jj dík. Pohoda. :)