Exit Tactical Guide - Weapons Cache

tactics banner

Vzhledem k tomu, že se delší dobu nic neděje, rozhodli jsme se udělat něco pro naši komunitu a pomoci zvláště mladším a méně zkušenějším klanům. Pokusíme se týden co týden rozebrat jednu mapu, popsat základní taktiky jak za assault, tak za defence a ukázat si nějaké tipy a triky. Taktiky rozdělím vždy na dvě části, low a high a to především podle zkušeností týmu.

Dnes začneme na mapě Weapons Cache. Mapa, kterou většina hráčů zná a týmy na ni mají taktiky především za defence, s tím že assault už se nějak uhraje. Mapa je to malá, určena především na osobní souboje. Assault musí splnit dva objectivy, kde především primární objective je kámen úrazu.

TAKTIKY:

Low:

- DEFENCE:
Za defence je potřeba hrát především v klidu a s rozvahou, vyčkat si na nepřítele a chladnokrevně ho vykempit. Především začínajícím klanům doporučuji nevytáhnout paty z primary a dobře bránit všechny příchozí cesty. Je potřeba si jednoznačně rozdělit úkoly, kterých se musí bezpodmínečně všichni držet.

Vezememe-li v úvahu že na Primary jsou pouze 3 vstupy, ve čtyrech by to neměl být problém ubránit. Pošleme-li jednoho bránit north, jednoho south a třetího výtahovou šachtu, zbývá poslední, který vesměs vypomáhá u southových nebo northových schodů podle potřeby. Není špatné si udělat uprostřed primary malou zásobu granátů, kterou pak můžete využívat dle potřeby.


Představme si to takhle: ARko necháme zpoza krabic hlídat southové schody (kde může i v případě smoku spamovat), jeden bude z krabic u objectivu hlídat northové schody a třetí může být u prostředních kanceláří a házet granáty podle potřeby. Poslední potom může být buď v šachtě nebo poblíž výtahové šachty, kde je ale potřeba dát si pozor na Gcka z venku. Nejdůležitější je různě střídat pozice tak aby nepřítel nikdy nevěděl kde vás potká. Dobré je naučit se házet nady z krabic přes plot (který rozděluje primary) na northové schody. Doporučuju ubránit 5/6 kol.

- ASSAULT:
Popsat assault méně zkušeným klanům je hodně těžké. První a bezpodmíněčně nutnou podmínkou pro zvládnutí assault je teamplay. Bohužel naučit se hrát teamplay je hodně těžké a pro zvládnutí je potřeba odehrát řadu zápasů. Ale co už. Vždycky se snažte přizpůsobit soupeřově taktice, to znamená pokud nevytáhne paty z primary, není na co čekat a do minuty udělejte sekundární obj. potom máte dostatek času na přípravu jak na primary.

První věc co se naučte je házet granáty z northových schodů a to na všechny možné i nemožné místa na primary. Věřte tomu nebo ne, granát se dá hodit prakticky všude a chce to trochu tréninku. Hodit granát je jedna věc, ale uhnout příchozímu druhá věc. Pokud vám na northové schody přistane nade, zkuste využít chvilku než si přípraví nový a mrsknout mu tam taky jeden. Dejte si taky pozor, abyste se neblokovali na schodech a hlavně tam nechoďte ve větším počtu, aby vás jeden granát neodrovnal všechny.

Určitě vyzkoušejte taktiky typu rush přes north s tím že když všichni čtyři vyběhnete z jedněch dveří soupeř se musí trochu přemístit a adaptovat, což je chvíle, kterou musíte využít. Jenom podotknu jednu důležitou věc při rushi, rush je rush, nesmí si to půlka lidí v půlce rozmyslet a zastavit se. Doporučuji při rushi chodit přes mrtvoly padne první, zastoupí ho další a hlavně nezastavovat.

Poslední věc kterou při žádné taktice neopomeňte jsou smoky, smokujte, smokujte a budete to mít o dost jednodušší!!! GL HF

High:

- DEFENCE:

Pokud si věříte, máte aim a víte o sobě, doporučuji obranu vysunout kam až to jen jde. Většinou si každý brání vlastní vstup s tím, že druhý je v případě problémů na blízku a zastoupí ho. Pokud ale teamplay ve vašem týmu moc nefunguje, je tato taktika zcela mimo a ztratíte tak spoustu zbytečných kol.

Jednoho zkuste poslat bránit shipping, druhý může poblíž něj bránit střední vchod a zbylí dva si rozeberou north. Tato taktika samozřejmě funguje do té doby, než jednu stranu nepřítel prolomí nebo je jasné, že už ji někdo dlouho neudrží. V tuto dobu je potřeba zavelet na hodně rychlý ústup a stáhnout se zpět na primary. I když to vypadá lehce, věřte tomu, že tohle je jedna z nejtěžších věcí. Každý známe takové to: "jj už jdu, jenom hodím nade", jenže většinou se se spoluhráčem rozlučte, protože se stává snadnou kořistí nepřitele, který už přichází ze všech stran. Pokud se dokážete vrátit zpět na primary v plném počtu a ještě k tomu máte nějaký ten červený zářez v konzoli, věřte, že toto kolo je vaše. Osobně mám zkušenosti, že dobývat vysunutou obranu, která je dobře sehraná je prakticky nemožné a většinou se nedostanete ani na sekundár.

K assaultu se možná moc ani nemá smysl zmiňovat, zde je potřeba především teamplay a zkušenosti. Pokud má nepřítel vysunutou obranu postupujte opatrně, ale rychle, zvláště pokud jste omezeni časovým limitem (ideální čas na WC je 5min). Zkuste do každých dveří vystrčit zbraň nebo vykouknout a vystřelit tam, kde by mohl enemy třeba být. Opět je potřeba vyzkoušet co nejvíc variant útoku, například 2 jsou na northových schodech Gčkař z venku šupe 203jky do okna, no prostě variant je mnoho...

Byl bych rád, kdyby každý přispěl svými zkušenostmi, protože nemá smysl si je nechávat pro sebe. Klasickou taktikou soupeře rozhodně nepřekvapíte, trénujte si dobývání přes jednu ztranu, zdvojené útoky. Především si dejte jeden dva tréninky a vypilujte to na přátelácích, protože jedině v praxi se přesvědčíte jestli zrovna tahle taktika je ta pravá.

Na závěr posílám odkaz, kde se můžete podívat na granáty na WC: http://www.youtube.com/watch?v=qOdVud-nojw
Zde můžete vidět většinu pozic za defence i za assault, tak je zkuste využít při zápase. GL & HF

grafika

jo grafika by Yuri, thx!

pekne

Moc pěknej článek, jen tak dál.

Nic moc...

No moc jsem se z toho nedozvěděl. Rimrovi zas docházejí nápady. Tohle nazvat Guide může jen vůl."K assaultu se možná moc ani nemá smysl zmiňovat, zde je potřeba především teamplay a zkušenosti" jj paráda.

No jo no...Jediné co ty

No jo no...Jediné co ty dokážeš vymyslet, tak jest nadávání, pomlouvání ostatních a ztrapňování sebe sama... Copak ti kdo udělal, že jsi takováto nepříliš inteligentní osoba. Spadl jsi ze stromu na hlavu? Anebo ti už tolikrát ostatní lidé rozmlátili xicht, až z tebe vytekla poslední kapka mozkové tekutiny? Omlouvám se všem ostatním, že mu nadávám. Běžně to nedělám, ale tento výplod si to zaslouží...

Kdo ti brání

Kdo ti brání v tom udělat lepší návod? Třeba takovej, kde assault vždycky v pohodě prorazí, budeme všichni rádi když se od tebe něco přiučíme.

Právě...

Právě... Jsem natolik inteligentní, že se nepouštím do věcí, na které nemám. Čili až budu mít koncept na nějaký návod, hudbu či co, tak to udělám. Ale nebudu se snažit nahrazovat kvalitu kvantitou. Tak to dělá Rimr. Za každou cenu tady dělá takove sračky.Fakt Good guide. Už se těším na další. Jo a pojedu si do něho vždycky, on ví proč :D Když to půjde...a dokud se budete vztekat LOL

Comon chicken

ale ty mu seš ukradenej...a sere na tebe jenom ty se mu furt vnucuješ svim nechutnym spamováním sprostých slov...

Super!!!

WC jsme hrál jen párkrát, takže mě tehle návod výborně posloužil k rychlejšímu rozkoukání... A jelikož platí "protože jedině v praxi" jdu rozdávat krásu.

No vida..

Jsme rádi, že jsme ti alespoň trochu pomohli :)

Pěkně hosi

Sice Heroin spamuje, ale at si rika co chce, jste v soucasny dobe asi jediny, kdo obcas neco o nasi scene nebo o AA napise. jinak k clanku - taktika na tuhle mapku je hodne jednoducha a po prvnim matchi na WC je vsem vice mene jasna, protoze ji spousta klanu hraje stejne...navic v dnesni dobe jsem si nevsiml, ze by vznikl nejakej novej klan, kterej by v sestave nemel nekoho zkusenyho. Jsem zvedavej, jak se poperete s dalsima mapama. GJ!

W.C.

Super, co bude dal?

No byla plánována Mout

No byla plánována Mout McKenna, ale jelikož ji už nemá kdo napsat, tak asi nebude nic.