TWL League

Napadlo nás, že by nebylo špatné občas na naše stránky přidat nejen novinku ze světa AA, ale i nějakou tu radu, názor, analýzu nebo informaci. Dnes jsme si připravili malý článek o Teamwarfare lize a především o té nejprestižnější: Invite lize.

Většina klanů v české republice TWL hraje, bohužel se ale všichni účastní pouze ladderů a to především 4v4 a 6v6 EU Objective. Dvakrát do roka (na podzim a na jaro) ale TWL pořádá ligu (EU i NA), do které se může každý přihlasit. Vždy na podzim se hraje liga 4v4 na jaro potom 6v6. Systém je jednoduchý: první týden (někdy první dva týdny) se hraje takzvaná PreSeason, aby se vyfiltrovaly týmy, které nebudou aktivní, poté následuje 10 týdnů zápasů ve skupině a ti nejlepší se utkají v Play-off. Pro základní sezónu jsou mapy stanoveny TWL adminy, v play-off už si potom každý tým svou mapu volí sám.

Liga samotná je rozdělena do tří velkých celků:
-Fedaykin invite league 4vs4 2006 League
-4v4 2006 - Intermediate League
-4v4 2006 - Open League

Fedaykin invite league 4vs4 2006 League
Tato liga je, jak již název napovídá, pouze pro zvané. Do této ligy jsou zváni jen ti nejlepší z nejlepších a většinou se z těmito týmy nikde jinde nepotkáte. Většina z nich nehráje TWL laddery (a pokud ano tak pouze FF), většinou je nepotkate ani na publicu, protože příprava na zápasy jim zabírá většinu času. Tato liga je rozdělena do dvou divizí. V každé je 6 týmů, které hrají klasickou metodou každý s každým a to hned dvakrát, to znamená že po deseti týdnech má každý tým 10 zápasů. Dva nejlepší z každé divize potom postupují do play-off, z které nakonec vyjde vítěz. Tato liga je dotovaná a první tři týmy jsou většinou finančně odměněny.

A kdo teda vlastně tuto ligu letos hraje? A které týmy jsou těmi nejlepšími?

X-Ray Division

1.Hyphen Concept
2.Team Wilda
3.Fire Team Charlie
4.Third Rangers Battalion
5.Team Eureka
6.Knights of the Mannerheim Cross

Yankee Division

1.#selection
2.Team Vertex™
3.we Ain't No clan
4.Finnish B@ttle Lions
5.Three Crowns
6.Armageddon of Seven Angels

#selection

Tento tým je poměrně mladý. Vznikl někdy začátkem léta a u jeho zrodu stály dvě velké osobnosti Americas Army - Orange_Devil (CL) a James_Carter. Tým je poskládán opravdu z výběru evropské špičky. Jsou zde hráči z týmů Fx.Simplus, Audigy Europe, Dutch Special Forces a dalších. I když je tento tým velmi mladý, podle mě je to letos největší kandidát na vítěze!

Team Vertex™

Tento tým možná starší hráči znají jako Shadow Ops (name.ops). Před půl rokem se shadow ops sjednotili z výborným klanem State of Art (-aRt.name) a oba přešli pod nový název Team Vertex ([name.vTx]). Hráči State of Art, ale tento tým brzi opět opustili a tak sestava bývalého shadow.ops se prakticky nezměnila. Leadrem tohoto týmu byl až do minulého týdne Johny2be4, který ale minulý týden ukončil svou kariéru v AA a odešel do zaslouženého odpočinku :). Tento tým určitě má na to hrát play-off a taky se tam určitě dostane, jako vítěze ho ale nevidím.


Team Wilda

Team Wilda je čistě polský tým, dřívě známý jako Team Enclave. I když o tomto klanu před rokem nikdo neslyšel, svými výslekdy proti týmům jako jCp., nebo Fx.Simplus si získaly svou pozornost a po právu byli umístěni do této ligy. Sestava je složená převážně s bývalých hráčů klanu [1st.PB]. Hlavními tahouny týmu jsou především LOLek, ADIK a sephirot. I tento tým si pravděpodobně vybojuje místo v play-off.


Hyphen Concept

Portugalský tým, který se na výsluní Americas army pohybuje nejméně dva tři roky. Rozhodně patří mezi to nejlepší co může Evropská scéna nabídnout a býval pravidelným účastníkem play-off. Po boku -[DSF]- a Fx.Simplus vždy bojoval o medaile, většinou ale končil vždy třetí. Opět tým, který by v play-off neměl chybět.


Fire Team Charlie

Tento tým se až do minulého roku pohyboval vždy v Open league. Minulou sezonu, byl poprvé pozván do Intermediate 6v6 ligy a svou možnost nezahodil. Velkým překvapením bylo druhé místo v této lize a protoze první tym (Audigy Europe) se rozpadl, bylo místo v Invite lize jeho. Zde jsou jeho výsledky opět velkým překvapením a jeho vyhlídky na play-off nejsou vůbec špatné.


we Ain't No clan

=(wA`tNc)= by většina hráčů, především těch starších znát měla, protože tento klan je tak trochu legenda. Na výsluní se pohybuje už nějaký ten pátek i když před rokem se lesk trochu vytratil po neuváženém spojeni s americkým týmem Just Cause Project. Letos je ale opět v plné síle připraven, obávám se ale že pro něj místo v play-off nebude.


Další týmy již pravděpodobně na play-off nedosáhnou. Pro všechny je velkým překvapením Team Eureka, která je loňským i předloňským vicemistrem (první vždy Fx.Simplus). Letos ale má jisté problémy a většinu zápasů byl nucen vypustit. Na fóru se ale opět objevila zpráva, že Team Eureka se vrací do boje a chce získat svoji reputaci zpět.

Letošní liga už po 8. týdnech pomalu míří do play-off a myslím, že z většiny zápasů bude VideoCast, tak si ho nenechte ujit. Nevíte co je to Videocast? Tak o tom zase až někdy příště.